Nuo Plausible statistikos kaupimo, šis tekstas buvo skaitytas 539 kartą/us.
Tekstas buvo atnaujintas: 2025-01-02.
Trumpai apie tai kokią namų serverio įrangą naudoju ir kokias programas naudoju.
Namų serverio įranga
Šiuo metu naudojama įranga:
- Intel Core i5-11400T
- 32GB RAM DDR4
- 2x4TB WD RED, 2x1TB Samsung SATA SSD, M2 Samsung 240GB = ~9.11TB
Atskiras tekstas, kai tik susirinkau.
Programinė įranga
Operacinė sistema proxmox (debian pagrindu).
Sąrašas lxc konteinerių, bei porą vm.
Konteineriuose sukasi: debian, ubuntu, alpine, arch linux aplinkos (alpine dažnu atveju su įrašytų docker).
Tam tikras programas, atnaujinti, prižiūrėti patogiau tam tikrose aplinkose.
Konteineriai be privilegijų (unprivileged), tad sudėti tinkami id, jog galėtų įrašinėti failus tik ten kur reikia bei konteineriai gali pasiekti tik tam tikrus aplankalus (papildomas saugumas, kaip sakant).
Kur galima naudoti vaapi ten jis ir yra naudojamas, mažiau kankinant cpu (ffmpeg).
Proxmox daro atsarginės kopijas, kad dėl visą pikto būtų ramiau.
Kadangi nenaudoju ZFS ir panašių dalykų (kai kurie diskai apjungti su mergerfs), tai senamadiškai darau tam tikrų failų kopijas (foto, video) bei koduotos kopijos dar keliauja į backblaze.
Greitai viskas keičiasi, originaliai paskelbus įrašą nenaudojau ZFS, bet po kelių dienų pradėjau naudotis, įdomu buvo pasibandyti, tai tiesiog turimus du hdd diskus į vieną raid0, svarbios medžiagos ten nėra, tik linux distribucijos 🙂
- Tailscale – sujungti viską į vieną tinklą be jokių firewall žaidimų (dar apjungiu vps ir kitą įrangą). Tailscale ir šiaip turi įvairių papildomų funkcijų.
- Webmin – kartais tingiu komandinę eilutę naudotis, tai grafinė aplinka tvarkyti serverio nustatymus, kilnoti failus ar tai failų teisės (permissions) sužiūrėti.
- DNS – naudoju Technitium DNS Server, turi daugiau funkcijų negu adguard ir veikia stabiliau su dideliais .txt reklamų blokavimo adresais, tik minusas jog daugiau naudoja ram. Tailscale nustatymuose nurodytas šis DNS.
- MMUC – tai skriptas kuri trina turinį iš jellyfin bibliotekos pagal tam tikrus kriterijus. Taip pat ten sukasi bash skriptas kurį pasirašiau, kad esant lietuviškam garso takeliui būtų uždėdama vėliava.
- Wssproxy – websocket vpn, kuris leidžia darbe apeiti apsaugas (viskas blokuojama darbe, visas srautas filtruojamas). Pentagonas rūko kampe 🙂
- Grafana – visiems žinomas, rodyti statistiką, renku informaciją iš proxmox api, s.m.a.r.t. data iš diskų (hdd, ssd), elektros suvartojimas (tapo).
Šis visas malonumas (24/7) atsieina apie 6€ mėnesiui. Ramioje būsenoje, elektros suvartojimas ties ~30W.
- Torrent klientai – Flood bei qBitTorrent, kol kas naudoju abu vienu metu (skirta siųsti linux distribucijas 🙂 ).
- Vaultwarden – slaptažodžių saugykla, galėčiau įvardinti, kaip vieną iš TOP3 programų kurios palengvina gyvenimą. Su iPhone labai gerai integruojasi, jog nuskaito veidą ir viską suveda. Apple siūlo irgi savo slaptažodžių saugyklą bet ji neveikia visose platformose.
- Arr – tai docker su visomis arr programomis, bei papildomos programos kurios prideda funkcionalumo ar tai automatizacijos.
Kaip sakant, viskas kas padeda kaupti linux distribucijas 🙂
- WP-Docker – šis blogas, kadangi blogas nėra labai lankomas, tai 24/7 nėra ir svarbu, todėl permečiau iš vps.
- Miniflux – labai paprasta rss skaityklė, kiek pamenu buvo bėda perkelti sukauptus puslapius todėl teko atskirai lxc kurti, reiktų į docker permesti.
- Flussonic – kol kas paskirties nėra, bet tegu būna (iptv reikalai).
- Tvheadend – šiuo momentu tvheadend visiškai nenaudoju, bet gal netyčia vėl prireiks (iptv reikalai).
- Immich – tai į TOP3 patenkanti programa, nuotraukų saugykla, kūrėjai nori sukurti kažką panašaus į google photos, tik viską talpinant pas save. Naudoju nuo pirmųjų versijų, nuotraukoms kaupti geresnio varianto neradau. Veikia auto upload naudojantis iOS!!!
- Uxplay, owntone, librespot – lxc konteineris skirtas muzikai (pajungtas 3.5mm laidas), uxplay gali paimti garsą iš apple įrenginių ir bet kokį garsą perduoti į kolonėlės. Owntone grotuvas, kuris leidžia muziką tiesiai per serverį (nėra tarpininkų, kaip su uxplay). Librespot programa, leidžia naudotis serverį, kaip kolonėlę (spotify connect), turint spotify premium.
- Unmanic – video failų konvertavimas pagal tam tikrus kriterijus, tarkim į hevc, padeda taupyti vietą.
- Prometheus – grafana pasiima informaciją (reiktų į vieną lxc sumesti),
- Plius – iptv reikalai kurti manęs (reverse proxy). Pagrinde php, bash ir kelios papildomos programos. Pasiimti programų gidą iš Go3, BBC bei kitų šaltinių… (kadangi wg++ sintaksės nesuprantu, tai tiesiog php skriptas sukuria epg)
- Uptime – stebėti ar sminga koks servisas, programa. Taip pat įrašytas third party servisas, kuris stebi ar serveris pasiekiamas iš išorės.
- Kodi – startuoja kodi ir rodo vaizdą per hdmi (nenaudoju šiuo metu).
- Random docker – sumestos programos kurioms neturėjau kategorijos, šiuo metu tiesiog renka apie elektros sąnaudas (python skriptas), bei kompiuterinio žaidimo BeamNG online serveris.
- Caddy – reverse proxy visoms programoms, vidiniame tinkle naudoju .home o į išorę leidžiu labai mažai programų (taip pat su siūlomais saugumo headeriais). Caddy pradėjau naudoti nes labai sumažėja konfigūracinis failas lyginant su nginx, bei nulis vargo dėl ssl.
- Mitmproxy – analizuoti srautą, ieškant, kaip pasiekti tam tikrą api, pravertė analizuojant kelias telefono programas.
- Radio – paties rašytas kodas, kuris paleidžia radijo stotį su vaizdu.
Kodo veikimo principas toks, jog grotuvas kreipiasi tam tikru adresu, tada servas susirenka informaciją apie radijo stotį iš mongodb (koks paveikslėlio pavadinimas, ffmpeg papildomi nustatymai ir t.t.), tada užsisuka ffmpeg, kur jau generuoja vaizdą su garsu.
Kadangi reikia buferio, tai užtrunka iki 3-5 sekundžių kol startuoja pilnai (jeigu radijas naudoja hls tai trunka trumpiau, kaip pvz bbc radijas)
Taip pat atskiras skriptas užsikuria, kuris tikrina ką groja radijo stotis ir sukuria .txt failą ir kaip matosi paveikslėlyje, atvaizduoja informaciją kampe.
Dainos pavadinimas gan greitai keičiasi, priklauso ant kiek sparčiai pats radijas atnaujina informaciją.
Kadangi nenorėjau, jog procesas kabėtų, kai niekas neklauso radijo, vyksta tikrinimas kuris išjungia ffmpeg bei .txt. failo sukūrimą, jeigu nuo paskutinio klausymosi praėjo tam tikras laiko tarpas.
- DRM – tai pat burta manęs, padeda atkoduoti linux distribucijas 🙂
- Jellyfin – rodo sukauptas linux distribucijas.
- Home assistant – turiu kelis sensorius namie, tai renka informaciją. Suskambus telefono žadintuvui visada įjungia radiją.
- Nextcloud – bandžiau kelis variantus, kaip patogiau pasidaryti ir kad kuo mažiau priežiūros būtų, tai patiko bash skriptas kuris tuo rūpinasi tai užkūriau atskirai VM (diskai pridėti naudojantis samba).
2023
Per 2023 metus daugiausiai prasiplėtė žinios apie docker, jog ne tik paleisti kažkieno sukurtą dockerį iš docker hub, bet ir pats susikūriau kelis reikalus.
Apjungiant: php, mongodb, bash skriptus, bei kitas programas.
Taip pat prasiplėtė žinios apie proxmox failų teisės.
Pačiam serveryje pakeičiau cpu kuris teoriškai mažiau ėdrus elektrai, bet realiai gavosi taip jog jis neskleidžia beveik jokio garso su originaliu aušintuvu prie didesnės apkrovos, kas yra irgi neblogai.
Atsinaujinau visus diskus (hdd, ssd), sistemą perkėliau į m2.