Kaip mėginu apsiriboti nuo Google paslaugų

Google

Nuo Plausible statistikos kaupimo, šis tekstas buvo skaitytas 156 kartą/us.

Šio teksto atnaujinimo ar rašymo laikas jau yra senesnis, kaip vieneri metai, tad per šį laiką galėjo mano nuomonė pasikeisti bei aptartos konfigūracijos.

Galbūt teko girdėti tokį terminą degoogle. Taip pat yra defacebook, deapple… pasirenku kol kas tik vieną degoogle.

Trumpai tariant tai atsisakymas paslaugų kurias teikia Google dėl privatumo sumetimų.

Nežinau, kaip tai veikia kitus žmonės, bet man tiesiog sportinis interesas įsijungia (kodėl paaiškinti negaliu).

Norįs paieškoti kažkokių alternatyvų. Kaip žinia, Google turi labai gerų projektų.

Google mėgsta savo projektus ir uždaryti. Internete galima rasti puslapių, kurie yra surašę, ką Google sukūrė ir sunaikino.

Iš man tokių žinomų, būtų Google+. Soc tinklas, kuris turėjo būti Facebook alternatyva bet Google kelis metus palaikė šio projekto gyvybę ir išjungė. Jeigu gerai pamenu tai daug kur mėgino kišti šį projektą.

Dar seniau buvo tokia Google RSS skaityklė, kurią gan dažnai naudodavau. Paprastas dizainas ir tiesiog buvo patogu skaityti prenumeruojamus puslapius.

Dar buvo Google Play Music, viskas panašiai, kaip Spotify, bet turėjo funkciją saugoti mp3, berods limitas buvo iki 20 000 dainų. Vienu metu ten saugojau savo kolekciją.

O alternatyvų dažniausiai niekas taip ir nenužudo iki galo. Dažniausiai kodas paleidžiamas jog gyvuotų.

Tad vien dėl to dar galima paieškoti alternatyvų.

Prenumeruok

Gauk į paštą žinutę apie naujus įrašus

Programos

Kaip žinia, pakeičiau telefoną į iPhone.

Ten daugumą programų surištos su iCloud.

Jeigu turima daug Apple įrenginių tai viskas tampa labai patogu (pasikartosiu, labai patogu).

Kadangi dar neturiu (planuose manu jog bus) tai tenka paieškoti programų kurios dirba visose platformose.

Vietoje Google Drive naudoju Nextcloud (aprašiau tekste). Viena lokali failų talpykla ir daromas nutolęs klonas. Jog turėti atsarginę kopiją dėl visą pikto nes nežinosi, kada įranga gali sugesti o lokaliai RAID’o pajungto dar neturiu.

iOS sistemoje Nextcloud programa labai gerai integruojasi. Patogiai talpinti naujus failus galima iš bet kokios programos bei dalintis tais failais (android’e tai tragiškas share expierence palyginus). Kažkaip neradau net prie ko prikibti Nextcloud programoje.

Chrome naršyklės nenaudoju turbūt porą metų. Telefone taip pat naudoju Firefox ir viskas labai gražiai sinchronizuojasi (didelės spartos skirtumo nepajaučiau). Apple siūlo naudotis Safari bet nelabai man įmanoma pereiti prie Safari (trūksta funkcionalumo). Kol kas nervina šis dalykas.

Nuo Google Maps dar neina pabėgti. Daugiau pateikiama informacijos, kai norima surasti kažką. Pačios navigacijos nelabai naudoju (Google Maps), labiau patinka Waze bet irgi priklauso Google…

Naudoju dar Organic Maps, nemokami žemėlapiai kur rašo namų numerius tvarkingai. Programa taip pat atviro kodo.

Dar po truputį mėginu Apple Maps. Trūksta dar detalumo mūsų krašte, bet žiūrėsim, tobulėja visgi.

Toliau dėl nuotraukų, niekaip negaliu pabėgti nuo Google Photos. Ant tiek patogu dalintis nuotraukomis. Ir dažniausiai visi turi po default šią programą.

Nextcloud siūlo nuotraukas talpinti iš kart savam serveryje bet nėra ten taip patogu dalintis…dar yra iCloud sprendimas, bet irgi nelikau sužavėtas, kaip viskas vyksta.

Atrodo net nuotraukų įkėlimas ilgiau trunka.

Slaptažodžius saugau naudojant Bitwarden. Tai Google mano prisijungimų neturi. iOS siūlo irgi saugoti slaptažodžius iCloud’e, kadangi Bitwarden dirba visur, tai man patogiau naudotis šiuo sprendimu (svarbius užrašus taip pat saugau Bitwarden’e).

2FA kodus saugau Microsoft programoje, atrodo jog daugiau funkcijų turi nei siūlomas Google apps’as. Ir patogiau leidžia prisijungti prie Microsoft produktų (pasirenki rodomą skaičių, kurį pateikia jungiantis ir tada nuskaito veidą, viskas!).

2FA veikia ir Bitwarden’e, bet reikia premium pirkti, gal kažkada ir teks pirkti (dar papildomų funkcijų duoda).

El paštą talpinu pas save VPS’e. Taip pat turiu Google paskyrą, bet paštui naudoju ne Gmail programą ar oficialia iOS’o o radau tokią Spark programą, patiko paprastas dizainas ir funkcijų užtenka per akis.

Standartinė klaviatūra man nepatinka, kurią siūlo iOS tai mėginau Gboard ir Swift keyboard. Pasilikau prie Swift, spėja žodžius geriau ir tvarko klaidas.

Paprastiems užrašams (Bitwarden’e tik labai svarbūs) naudoju vis dar Google Keep, bet reikės pradėti ieškoti kitokio sprendimo kuris veiktų visur. iOS siūlo savo Notes programą, bet nepatogiai, jeigu noriu ir per kitur pasiekti, ne vien telefoną.

Ar pavyks pabėgti?

Manau jog pabėgti nuo Google nepavyks, bet dėl renkamų duomenų galima pamėginti sumažinti.

Kartais net geresnės alternatyvos būna negu Google siūlo.

Dar liko kelios programos, servisai kuriuos norėčiau pakeisti, bet viskas su laiku manau, baisiai skubėti nėra kur, kaip minėjau sportinis interesas kuris po truputį juda į priekį.

Naudoji irgi alternatyvas kažkokias? parašyk man tiesiai į paštą, kurio mygtukas apačioje.


Siūlau prenumeruoti, kaip tai padaryti aprašiau čia (el. paštu, telegram ir discord kanalai, facebook, twitter).



Gal patiks ir kiti įrašai
Nuo Apple Watch prie Garmin 1
Skaityti

Nuo Apple Watch prie Garmin

Nuo 2022 metų, spalio mėnesio naudojau apple watch, se 2022 modelį ir dabar pakeičiau į garmin venu 2,…