Kaip panaikinti 15min.lt reklamas 1

Kaip panaikinti 15min.lt reklamas

Tekstas atnaujintas

Kaip skelbia 15min.lt, jog turinio negalima pasiekti jeigu naršyklėje įjungtas pluginas kuris blokuoja reklamas. O kas jeigu routeryje bus adblock?

Apie reklamas ir jų blokavimus

Reklamas blokuoti yra blogas įprotis nes mažėja pelnas kuris uždirbamas iš reklamos paspaudimų. Visas šis reikalas gali virsti į tai, kad mėgiamas puslapis gali ir stabdyti savo veiklą.

Bet…kai reklamos būna 40-70% turinio tai kartais tikrai pradeda nervinti.

Prieš parodant puslapį, naršyklės pluginas paima iš vidinio kodo ir atrenka jau žinomas reklamų nuorodas, kurias panaikina ir tokiu būdu naršyklė reklamų nerodo. Kartais puslapiai tai pamato ir paneša, kad reikia išjungti reklamas jog matytum turinį. Tam reikalui buvo net sukurti papildomi pluginai, vienas iš jų yra Hide My Adblocker.

Dažniausiai tokie pluginai padeda, bet būna atvejų, kai ir jie bejėgiai.

Kitas variantas naudoti Adblock routeryje.

Reikalingas OpenWRT palaikantis routeris

Visam šitam reikalui reikės routerio kuris palaiko OpenWRT, jeigu turi Asus su merlin, duodu adresą kuriame yra aprašymas, kaip tai pasidaryti. Kadangi naudoju OpenWRT, tai tik apie OpenWRT ir rašysiu.

Galimi du būdai:

 1. rašytis viską per ssh
 2. pasinaudoti luci pagalba

Prisijungus per ssh reikės tokių komandų:

 • opkg update
 • opkg install adblock (jeigu luci nenaudojama užtenka tik šios komandos)
 • jeigu norima valdyti per luci bet prisijungęs per ssh: opkg install luci-app-adblock  (antros komandos nereikia jeigu vesi šitą)

Jeigu per luci norima įrašyti tai spaudžiam system > software. Jeigu yra mygtukas update packages, reiktų paspausti. Tada susiradam paketą luci-app-adblock ir spaudžiam install, surašys viską ką reikia.

Turėjo atsirasti skiltis services, jeigu nėra tada spaudžiam F5. Services skiltyje turi būti adblock punktas.

Taip atrodo nustatymai:

openwrt_adblock

Reikia uždėti varną ties: enable adblock ir save & apply paspausti.

Su pradiniais nustatymais turėtų panaikinti dauguma reklamų, aišku galima sudėti varnas ties blocklist list, kad blokuotų dar daugiau.

Jeigu atrodo, kad nesuveikė, reiktų pamėginti prisijungti per ssh ir įvesti: /etc/init.d/adblock restart

putty_adblock

Tada galima matyti ar atsiuntė visus sąrašus domenų kuriuos reikia blokuoti. Taip pat naršyklės cach’e reiktų pravalyti jeigu reklamos vis dar rodomos.

Daugiau ssh komandų galima rasti github’e

15min.lt reklamų blokavimas prieš ir po

15min_su_reklamomis
su reklamomis
15min_be_reklamu
be reklamų (taip, veido prašančio išjungti adblock nebus)

Apibendrinus

Šis būdas blokuoja prieš pasiekiant viską kompiuteriui, telefonui ar kitam įrenginiui. Galima mėginti net visai ištrinti adlbock kompiuteryje nes ne tik blokuos 15min.lt reklamas bet ir visą reklamų srautą kuris praeis pro routerį.

Teoriškai routeris labiau apkraunamas. Praktiškai negaliu pasakyti ar tai tiesa nes su 1.6Ghz dual core sunku kažką pajausti.

Atnaujinimas: 15min.lt susitvarkė ir blokuoja net tokį būdą.

7 komentarai

  • Sorry, buvo DNS problemos, routeris sakydavo kad nėra tokio puslapio kaip http://downloads.openwrt.org/ nustačiau 8.8.8.8 ties dns ir viskas susitvarkė. Bet keista, kad šeip dns kompuose veikė, o pats routeris dns nustatymo nematė

 • Dažnai AdBlock sugadina tinklapių veikimą, tarkim foto galerijas, video galerijas. Kaip pvz 15min, tai e visados krauna nuotraukų galerijas, būna išmeta iš jų. Lrytas irgi būna susigadinęs, sunkoka naršyti tada, ne viską pasileisti gali. Tai tenka šiuose portaluose išjungti…

  Reply
 • Įdomus, sudėtingas ir, kaip reikia suprast iš paskutinio sakinio, deja neveikiantis būdas. Mano nuomone geriau ieškot paprastesnių būdų. Tinkamai nebeveikia senas geras Adblock’as ar Adblock’as Plus ? Nu tai pabandykit kitą adblocker’į-pasaulis nestovi vietoje. Iš asmeninės patirties galiu parekomenduot kad ir kokį uBlock Origin arba Bluhell Firewall-abudu ir lengvesni, greitesni už senuosius adblocker’ius ir 15min varto kaip nori.

  Reply
  • Senokas tekstas, dabar jau berods nebelenda pranešimai…

  • He -he….nesu 15min fanas ir neseku kaip ten pas juos su anti adblock’ais, bet paskutiniu metu atrodo, o gal tik aš taip pataikau, kad tokiu svetainių daugėja.

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top