Kodi vietoje Smart TV programėlių arba ką veikia mano Raspberry Pi?

Kodi vietoje Smart TV programėlių arba ką veikia mano Raspberry Pi? 1
Įrašas yra senesnis negu vieneri metai!

Kadangi įrašas yra senas, originaliai parašytas seniau negu vieneri metai (kartais atnaujinu įrašus). Tai informacija gali būti pasikeitusi bei mano asmeninė nuomonė taip pat.

Tekstas atnaujintas: 2021-06-29. Teksto parašytas: 2017-06-30

Senokai kažką rašiau, vis laiko nerandu arba nesugalvodavau apie ką.

Bet prisiminiau jog Kodi pradėjau naudoti ir jau praėjo gan ilgas laiko tarpas, tai mėginsiu surašyti pliusus bei minusus, bei aprašyti ką dar veikia Raspberry Pi.

Kas yra Raspberry Pi?

Seniau rašiau kas yra RPI  bei ką galima veikti su juo IPTV atžvilgiu.

Anksčiau taip ir naudojau RPI 1 modelį, bet kažkodėl pradėjo persikrovimus dažnai daryti jeigu kažkas paliečia, turbūt USB kontaktai apsigadino, kadangi gavosi taip jog RPI 3B galėjau gauti labai pigiai tai puiki proga buvo atsinaujinti.

Raspberry PI 3B
Raspberry PI 3B

Kurio pagrindinės specifikacijos:

  • Quad Core 1.2GHz Broadcom BCM2837 64bit CPU
  • 1GB RAM
  • BCM43438 WLAN, LAN, Bluetooth (BLE)
  • 40-pin  GPIO
  • 4 USB port
  • HDMI
  • Micro SD

Kodėl pakeičiau Smart TV programėles į Kodi?

Vos ne kiekviename Smart TV dabar galima atsisiųsti IPTV programėles kur tereikia priskirti kažkokį tai playlistą (sąrašą) ir jau galima žiūrėti TV, taip ir aš dariau.

Smart TV S-IPTV
Smart TV S-IPTV

Kokias kelias savaites naudojau tokį variantą su Samsung Smart TV ir s-itptv, kol nenusipirkau RPI, galvojau jam kitą veiklą duoti, bet prisiminiau jog galima Kodi įrašyti ir naudoti vietoje Smart TV programėlių. Labai jau mažai programėlių mano Smart’e (aišku dėl to, kad senesnė serija pačio TV).

Kodi įrašymas

Įrašyti galima įvairiais būdais, vieni lengvesni kiti sunkesni.

Lengvesnis skaitosi tas kuris jau pakurtas tai yra jau sukurtas .img failiukas ir jį tereikia tik įsirašyti.

Tokius paruoštus variantus duoda tokie puslapiai: Libreelec, Openelec.

Tereikia atsisiųsti archyvą savo įrenginiui, tame archyve bus .img failas kurį reikia įrašyti, o įrašyti reikia su Win32DiskImager programa, tereikia pasirinkti SD kortelę (RPI duomenys rašosi į SD kortelę), spaudžiam Write ir viskas toliau padaroma automatiškai, kortelė bus suskaldyta į dvi particijas, viena bus FAT kita EXT4, FAT particiją galima pasiekti naudojant Windows sistema, o EXT4 reiks papildomos programos arba užsikrauti Linux distribuciją. Pačiam neprireikė lysti į EXT4 partciją naudojant SD kortelę kompiuteryje.

Apie pačias SD korteles, kokios reikia Raspbery Pi naudojimui?

Viskas labai paprasta, kuo geresnė tuo geriau. Su kortele kuri yra lėta tai labiausiai pastebimas dalykas yra jog lėtai įrašo programas, aišku paleidimo greitis irgi sulėtėja.

Dar labai svarbus faktorius ant kiek kortelė greita skaitant daug mažų ir įvairių failų.

Prieš tai naudojau gan normalią kortelę, kurios greitis įrašymo buvo iki 13MB/s

Sumąsčiau atnaujinti į Samsung EVO+ kuri testuose laimi.

Labiausiai pasijautė jog programas pradėjo greičiau įrašyti, dėl krovimosi laiko tai netestavau, bet iš laukimo laiko atrodo jog Kodi greičiau užkrauna.

Raspberry Pi turi apribojimą greičio, daugiau negu 20MB/s negalima pasiekti.

Jeigu norima didesnio greičio reikia keisti config.txt failą.

Reikia pridėti: dtoverlay=sdhost,overclock_50=100

Man su 100 kažkodėl nenorėjo krauti naudojant EVO+ bet su senąja tai viskas gerai buvo. Su EVO palikau 86 vietoje 100.

O greitis tikrai šoktelėjo keliais MB/s

Daugiau apie tai angliškame bloge.

Kodėl nenaudoju Libreelec arba Openelec?

Pradžioje naudojau, bet užsimaniau, kad leistų keisti ir vidinius nustatymus per terminalą prisijungus per ssh arba tiesiog dar papildomą programą norėdavau įsirašyti o to negalima padaryti nes sistema labai apkarpyta ir tik leidžia per Kodi Addons kažką įrašyti, o manęs tai netenkino.

Kokį variantą pasirinkau?

Berods forume buvau minėjęs apie DietPI projektą. Priminsiu jog tai projektas skirtas vos ne visiems mini kompiuteriams.

Kuo geresnis DietPI negu originalus OS skirtas RPI? tuo jog ten viskas padaryta jog veiktų kuo greičiau. Pakeisti OS nustatymai, bei pridėtas labai patogus įrankis su kuriuo galima tvarkyti visą sistemą pagal poreikius.

DietPi-Config
DietPi-Config (foto iš interneto).

Galima įrašyti programas kurios bus pilnai pritaikytos sistemai, bei keisti įvarius sisteminius nustatymus. Galima didinti dažnį, priskirti jog kažkurias programas prioritizuotų arba pristabdyti jog jog nevalgytų visos CPU galios, kokias programas paleisti startuojant, prijungti papildomą laikmeną ar HDD, bei dar daug galimybių kurias siūlo DietPI.

Apie programas kurias paleidau ant RPI aprašysiu teksto apačioje, dabar toliau tekstas apie patį Kodi.

Kodi – nemokamas multimedijos centras

Krypton versijos oficialus skinas
Krypton versijos oficialus skinas.

Kaip sakant plikas Kodi yra nelabai kam tikęs, reiktų jam įrašyti papildinius arba angliškai vadinamus addons, bei nurodyti vietą kur laikomi filmai bei tv serialai, kad Kodi galėtų viską sugrupuoti bei atsiųsti paveikslėlius.

Yra oficialūs papildiniai kuriuos siūlo pats Kodi, aišku visi yra legalūs ten ir tikrai negalima rasti tų dėl kurių Kodi yra keikiamas užsienio šalyse kuriuose gaudo piratus.

Kodėl nepatinka kai kuriems Kodi? tos šalys kurios gaudo, nori pasirūpinti jog tie papildiniai būtų nepasiekiami, nes tada galima pasiekti nelegalaus turinio tiesiog naudojant Kodi.

Iš kur gaunami tie piratiniai papildiniai? yra kelios repozitorijos, populiariausios TVaddons arba Superrepo. Šiomis dienomis berods TVaddons sustabdė veiklą nes gavo  baudas siekiančias iki 150,00 Amerikos dolerių. Dar liko Superrepo kuriame galima rasti įdomių papildinių.

Kodi Lietuva

Superrepo turi ir lietuviškų papildinių kuriuos sukūrė Vytautas Mickus, kuriam reikia tikrai padėkoti!

Lietuviški: Delfi TV, LNK Go, TV3 Play, LRT, Lrytas.

Realiai visi pagrindiniai Lietuvos puslapiai, LRT papildinys turi ir tiesiogines transliacijas.

Įrašius šiuos jau galima pasiekti gan daug turinio.

TV kanalai

Viskas priklauso nuo to, kaip TV kanalus gauni, galima pasijungti juos visaip, tam skirt PVR papildiniai.

Dažniausiai naudojamas variantas tai Simple IPTV klientas, kuris nuskaito internetinius adresus iš .m3u playlisto kurį reikia pačiam susikurti, aišku galimas variantas net paduoti nuo paprastos antenos tik reiktų sutvarkyti jog RPI matytų jog pajungtas DVBT.

Dar vienas variantas kažkur pakurti Tvheadend ir Kodi paskui gali pasiimti duomenys nuo tos programos, o kaip žiniai TVheadend siūlo įrašymo galimybę, tiesiog Kodi lange galima pasirinkti kokią TV programą įrašyti.

Grįžtam prie Simple IPTV varianto, jam reikės  viską nurodyti, kanalų playlistą, logotipus ir programų gidą.

Playlistas kuriamas paprastai su notepad, kanalus jau reikia susirinkti iš interneto platybių arba tiesiog iš kažkur pirkti. Logotipus irgi reiktų parsisiųsti, tam faile kur yra visi kanalai reikia nurodyti logotipo pavadinimą kitaip Kodi nesupras.

#EXTINF:1 tvg-logo="nrj.png" group-title="Music",NRJ HD

Logo turi būti nurodytas tvarkingai, jeigu didžioji raidė pirma tai ir .m3u faile turi būti didžioji.

Su programų gidu reikalai pasunkėja, reikalingas .xml failiukas kuriame yra surašyti visa informacija, kiek laiko rodys laidą, aprašymas pilnas bei paveikslėliai.

Failiuką kur rasti reiks patiems ieškotis naudojant Google vedant EPG xml.

Jeigu išmanai galima ir pačiam pasidaryti tą reikalą, tiesiog reikės įrašyti WebGrabPlus ir ten jau susitvarkyti kokius kanalus paimti ir iš kokių puslapių, apie šitą reikalą manau reiks atskirą įrašą parašyti.

Susidėjus viską turime normalią TV skiltį su logotipais bei programų gidu.

Kodi EPG ir Logo.
Kodi EPG ir Logo.

Kodi pliusai bei minusai

Kaip ir minėjau Kodi be papildinių yra tuščias, jam reikia surašyti ir susitvarkyti nustatymus, kurių tikrai yra nemažai, jeigu įsijungiam expert lygį.

Kažkada žaidžiau visą vakarą su nustatymais.

Audio bei Video nustatymai pas mane pagrinde buvo tvarkomi ir tikrinau ar normaliai rodo TV kanalus, nes pas mane jų ten visokių yra ir skiriasi codec’ai.

RPI turi du video hardware palaikymus, vienas yra senesnis ir kitas naujesnis, pasilikau su naujesniu nes senasis kažkaip su artefaktais rodo.

Kadangi pas mane normalus internetas tai sumažinau visus bufferius ir kanalus pradeda rodyti beveik iškart, dažniausiai nei sekundės netrunka o toliau jie nelabai ir pastringa, krauna tikrai greičiau negu naudojau seną IPTV priedėlį.

Pamėginau paleisti HD kokybės filmą kuris tiesiog nukopijuotas iš BluRay disko su visais failais, RPI susidorojo be problemų, pradžioje rodė, kad kaista bet paskui kol žiūrėjau filmą viskas nusistovėjo (galvoju dėl kaitimo dėti mini ventiliatorių).

Didžiausias minusas turbūt, kad mėgsta užstrigti visa sistema, bet čia tiesiog Kodi problemos, nes prie RPI su terminalu galiu prisijungti ir perkrauti, dažniausiai pakimba dėl kreivų papildinių arba tam tikri video failai kurių negali nuskaityti arba atrodo jog pakibo bet SD kortelė lėta būna ir dėl to mąsto ilgai.

Ką dar galima veikti su RPI?

Kol sukasi Kodi taip pat dar veikia kelios programos.

Kažkurį vakarą užsimaniau kokias programas siūlo įrašyti DietPi. Neseniai pridėjo Radarr bei Sonarr programas. Kurios pagrinde parsiunčia automatiškai torrentus nurodžius tam tikrus kriterijus (panašus variantas yra su couchpotato).

Viena programa rūpinasi serialais kita filmais.

Serialus reikės pačiam surašyti kokius nori jog pradėtų siųsti. Galima priskirti kokios kokybės siųsti. Patiko jog galima priskirti RSS iš torrent puslapių arba pasitelkus Jackett programa (kurią galima į RPI įrašyti) ieškotų torrentų tam tikruose puslapiuose, susidėjau tris savo mėgiamus per kuriuos tikrai ras ko man reikia ir pradės siųsti automatiškai.

Tos programos veikia per naršyklę kurioje labai patogu viską sudėti, galima matyti filmo arba serialo aprašymus.

Radarr
Radarr

Torrentus pats RPI nesiunčia, o tai daro mano routeris, tos programos tiesiog suranda torrent failiuką ir perduoda routeriui kuris pradeda siuntimą į mano HDD kuris pajungtas prie to pačio routerio.

Taip pat yra Kodi integracija, kuri parodo pranešimą jog failas pradėtas siųsti arba baigtas siuntimas.

Failų pasiekimas nuotoliniu būdu

Ilgą laiką naudojau tiesiog paprastą Nginx su failų pavadinimais ir tiesiog jeigu reikėdavo taip siųsdavau iš namų HDD.

DietPI mačiau siūlo visokius dropbox tipo variantus, kad prisijungus galima pasiekti failus bei įkelti naujus, bei dar kelios papildomos funkcijos.

Nusprendžiau išmėginti ir kol kas patiko toks variantas, programa vadinasi Nextcloud tai tokio Owncloud kopija su keliais pakeitimais.

Nextcloud
Nextcloud.

Ar verta turėti Raspberry Pi?

Mano atveju tai toks variantas labai patinka. Su Kodi žiūriu TV, filmus, klausau muzikos tiek nuo PC turimos muzikos, tiek Soundcloud, Mixcloud.

Laidas kurias žiūriu pradeda automatiškai siųsti (taip pat filmus), grįžus namo galima iškart įsijungti ir pradėti žiūrėti, nereikia ieškoti ir laukti kol parsiųs.

Taip pat patogus failų pasiekimas iš išorės, pamiršau paminėti, kad failus galima pasiekti ir su telefono programėlės pagalba.

Štai toks mano TV pramogų kampelis bei Raspberry Pi panaudojimas.

Ar patiko įrašas?

Spausk jog įvertinti.

Vidutinis įvertinimas / 5. Įvertino:

Įvertinimų nėra, būk pirmas!

Jeigu įrašas patiko...

Pasidalink!

Jeigu įrašas nepatiko.

Padėk patobulinti įrašą!

Būtų malonu sužinoti kodėl?


Jeigu patiko įrašas, siūlau prenumeruoti, kaip tai padaryti aprašiau čia (el. paštu, telegram ir discord kanalai, facebook, twitter).Gal patiks ir kiti įrašai