Paspartink Android telefoną jį modifikuodamas

Paspartink Android telefoną jį modifikuodamas 7

Skaitymo laikas: 5 minutės

Tekstas atnaujintas: 2020-07-11

Daugumai turbūt yra girdėję jog Android telefonus galima modifikuoti, bet o ką tiksliai galima modifikuoti? Realiai tai viską, bet kad tai padaryti turi išmanyti kelias programavimo kalbas, mokėti elgtis su github ir kitais linux dalykais…gerai jog gelbėja interneto žmonės kurie sėdi viename labai populiariame forume.

Pabandysiu apžvelgti kas pagrinde yra modifikuojama ir kaip paspartėja, pagreitėja android telefonas.

XDA Forumas

Paspartink Android telefoną jį modifikuodamas 8

Jeigu ieškojai, informacijos apie savo telefoną, ar tai bėda ištiko, dažniausiai Google randamas puslapis XDA forumas.

Kas tai per forumas?

Tai toks forumas, kuriame pagrinde renkasi visi Android entuziastai, tie patys Android aplikacijų kūrėjai ir kiti kurie nori prisidėti prie Android OS tobulinimo.

Ką galima rasti XDA forume?

Pagrindinis puslapis yra naujienų, bet pagrindinis veiksmas vyksta forume.

Beveik kiekvienas Android telefonas turi po savo atskirą kategoriją, puslapį. Dažniausiai ten dar išskirstoma į dar kelis sub puslapius: telefono temos, android kūrimas, klausimai apie telefoną…

Paspartink Android telefoną jį modifikuodamas 9

Įdomiausia dalis būna Android Development skiltis. Ten būna sudėti ROM’ai.

ROM’as yra visa operacinė sistema. Tie ROM’ai dažniausiai būna modifikuoti, kartais jau taip perdaryti, kad toli gražu panašus, ką gamintojas siūlo.

ROM’ai būna dažniausiai dviejų tipų. Originalus, kuris skaitosi OEM, telefono gamintojo modifikuota sistema arba AOSP (Android Open Source Project).Paspartink Android telefoną jį modifikuodamas 10

Originalus (telefono gamintojo) – paimtas oficialus ROM’as iš telefono kūrėjo ir papildytas tam tikromis funkcijomis arba panaikintos nereikalingos programos. Dažniausiai tokie variantai būna stabilesni.

AOSP – pagrindinis Android kodas, telefonų kūrėjai pasiima visą kodą ir perdaro pagal save, užmeta savo išvaizdą, savas funkcijas ir būna toli gražu panašus ką siūlo Google.

Paspartink Android telefoną jį modifikuodamas 11
AOSP išvaizda.

Orignalus vs AOSP

 

Kuris geresnis?

Kiek turėjau telefonų, niekad beveik originalaus ir nenaudojau.

Sony Xperia Mini Pro buvo pirmas išmanusis telefonas, jame sukosi originalus, naudojau originalų iki kol vienas developeris paleido AOSP versiją.

Nuo to karto daugiau originalių ir nenaudojau.

Asmeniškai AOSP versijos patinka dėl to, kad tai neprigrūstas visokių nesąmonių, kurių realiai net nereikia ir tik stabdo telefoną bei naudoja bateriją.

Taip pat AOSP turi ir mandrias versijas, teko girdėti apie CyanogenMod? tai bene populiariausias modifikuotas AOSP ROM’as, neseniai (2016 galas) paskelbė, kad nutraukia savo veiklą, bet tie patys žmonės kurie prisidėjo prie CyanogenMod kūrimo išėjo kurti atskirai savo versijos, tiksliau pavadino savo projektą LineageOS.

Ką siūlys LineageOS? Papildomas funkcijas kurių trūksta AOSP ROM’ui, AOSP neturėjo perkrovimo funkcijos iki 7.1.1 Android versijos, o buvęs CyanogenMod tai siūlė nuo pat savo starto. Tai tik labai, labai menkas dalykas ką siūlo modifikuoti ROM’ai.

Taip pat yra labai gausu kitų grupių žmonių kurie perdaro tą patį LineageOS pagal save ir prideda dar daugiau funkcijų. Teko vieną mėginti, po nustatymus reikėjo naršyti gerą valandą, nors prie tokių dalykų užtrunku tik kelias minutes.

Kas be ROM dar modifikuojasi?

Pagrindinis dalykas – kernel.

Kad lengviau suprasti tai tiesiog tarpininkas tarp programų ir fizinių dalykų tavo telefone.

Kodėl modifikuojamas kernel?

Dažniausiai, kad išspausti daugiau smarvės iš telefono bei padidinti baterijos tarnavimo laiką. Daugiau išspaudžiama nes didinamas CPU dažnis nuo originalaus, taip pat mėgstama ir mažinti dažnį kuris mažiau naudoja energijos (viskas priklauso, kaip CPU kūrėjas kūrė savo SOC ir kokius limitus padarė).

Kiekvienas telefonas turi kernel’į kuris modifikuotas būtent jam. Kažkurio telefono kernel’is gali pridėti papildomas funkcijas o kitam telefonui jau negali padaryti to pačio. Jeigu labai išmanantis savo veiklą developeris pradeda kurti savo kernel’į, dažniausiai pakeitus kernel’į atrodo jog nusipirkai naują telefoną.

Bet tokių developerių nėra daug, kiti tiesiog prideda daugiau galimybių bet visus nustatymus reikia tvarkytis pačiam su papildoma programa iš PlayStore. Žmogui kuris nelabai supranta ką daro, gali prisidaryti daugiau bėdos negu naudos.

Mini Nexus 5x apžvalga

Ir ką aš jam padariau?

Kadangi jame buvo pakeista pagrindinė plokštė ir jam yra sugadintas bootloaderio atrakinimas, tenka naudotis oficialiu Google ROM’u.

Bet su vien tik originaliu negalėjau sėdėti, nes žinau, kad telefonas nebus pilnai išnaudojamas. Išmasčiau būdą, kaip nurootinti, kadangi sugadintas bootloaderis kuris neleido man įrašyti recoverio. Bet nurootinus, atsirado visos galimybės.

Pirmas dalykas, buvo pakeistas originalus kernel’is į franco.

Kokie pliusai pakeitus? atsirado daugiau papildomų dalykų kuriuos galiu keisti, vienas iš jų, padidinti telefono skleidžiamą garsą, tiek klausant muzikos tiek girdint pašnekovą. Bei tvarkyti, kaip veikia CPU. Taip pat franco labai daug pakeitimų padarė, jog telefonas ramybės stadijoje beveik išvis nenaudotų energijos ir taip standby laikas labai pailgėjo, bei padidėjo telefono sparta.

Man nepatinka ekrano spalvos, kai geltona spalva dominuoja, originaliai Android jau siūlo įjungti šaltas spalvas, bet franco man leido labiau susitvarkyti ekrano spalvas, pagal mano norus.

Tolimesnis pakeitimas buvo, padaryti jog telefonas naudotų abu garsiakalbius skleidžiant muziką, stereo efektas! nes oficialiai tai tik vienas garsiakalbis veikia kuris skleidžia muziką.

Toliau buvo pakeistas telefono stabdymas, kai jis pradeda kaisti. Tada įsijungia funkcija kuri atjungia CPU branduolius, pradėdamas stabdyti bet daugiau nekaisdamas. Buvo paimti kiti telefonai su SnapDragon 808 SOC, pasirodo, kad Google labai jau nori stabdyti telefoną, kai jis pradeda kaisti nors kiti gamintojai to nedaro, gal dėl pačio telefono sudėjimo, bet tai pakeitus dauguma žmonių nerado jokių minusų o tiesiog greičiau veikiantį telefoną.

Prie viso šito reikalo dar buvo pakeistas telefono krovimasis, kai krauna telefonas jo baterija pradeda kaisti, tai nukėlus buvo pasiektas labai greitas krovimasis. Telefonas ir taip originaliai greitai kraunasi, kai pasiekia  0% jis kraunasi maksimaliu greičiu, kiek pastebėjau per 5 minutes šoko iki 17%, o tai yra labai greitas krovimasis. Kai pasiekia 50% pradeda stabdyti krovimą kol atvėsta baterija ir galiausiai baterija būna vėsi kai pasiekia 100%.

Bei paskutinis dalykas kuris man patinka yra garso ekvalaizeris, įrašo ne tik programą su kuria galima viską derinti, bet ir pakeičia visas vidines bibliotekas kurios atsakingos už garsą iš visokių telefonų kurie skirti labiau muzikai klausyti, nuo originalaus garso tikrai jaučiasi skirtumas.

Aišku dar yra papildomos root programos.

AdAway – kuris blokuoja reklamas, blokavimas vyksta sisteminiame lygmenyje, kai į host failą įrašo adresus kurių nereikia rodyti, tada nereikia jog veiktu programa fone ir taip naudotų resursus.

Modifikuota kameros programa, Google ir taip reklamuoja šį telefoną, kaip neblogą, kai reikia fotografuoti naktį. Pridėjus kelias eilutes build.prop faile atsiranda tada ir video stabilizavimas kurio kažkodėl Google nenorėjo įjungti nors jis veikia be papildomų problemų. Kadangi modifikuota programa, tai pridėjo ir atnaujintą HDR algoritmą bei panaikino fotografavimo delsimą, paspaudi ir mažiau nei sekundės netrunka ir foto padaryta.

Fotografuota tamsoje be jokio blico.

Dabartinė telefono sistema atrodo būtent taip.

Kadangi viena programa neveikia ant 7.1.1 bet veikdavo ant 6.0 kai turėjau savo seną telefoną Nexus 5, tai buvo padaryta jog nerodytum išvis jokių reklamų telefone, nei viena programėlė nerodė, gaila, kad negalima ir dabar taip pasidaryti :/

Reziume

Android tuo ir patinka, kad gali susidėlioti telefoną pagal savo norus, praplėsti galimybes kurias gamintojas panaikino arba dar tik žada įjungti su savo atnaujinimais.

Visada pirksiu telefoną kuris veikia AOSP pagrindu. Tai stabilus ir greitas reikalas.

Ateinantys mano telefonai bus Pixel, Google kūriniai. Prie progos gal paimčiau ir OnePlus telefonus.

Tikrai nežadu turėti Samsung telefono, nes dažniausiai jie blogai veikia su ROM’ais kurie AOSP pagrindu. Tas jų siūlomas TouchWiz man tikrai nepatinka. Tiek išvaizda, tiek jog prigrūsta nereikalingų programų, kurios naudos neduoda o tik naikina telefono resursus.

Ar patiko įrašas?

Spausk jog įvertinti.

Vidutinis įvertinimas / 5. Įvertino:

Įvertinimų nėra, būk pirmas!

Jeigu įrašas patiko...

Pasidalink!

Jeigu įrašas nepatiko.

Padėk patobulinti įrašą!

Būtų malonu sužinoti kodėl?


Jeigu patiko įrašas, siūlau prenumeruoti, kaip tai padaryti aprašiau čia (el. paštu, telegram ir discord kanalai, facebook, twitter).

Gal patiks ir kiti įrašai