Savadarbis hibridinis radijas (FM bangomis ir internetu, skaitytojo įrašas)

hibridinis radijas

Nuo Plausible statistikos kaupimo, šis tekstas buvo skaitytas 174 kartą/us.

Šio teksto atnaujinimo ar rašymo laikas jau yra senesnis, kaip vieneri metai, tad per šį laiką galėjo mano nuomonė pasikeisti bei aptartos konfigūracijos.

Tekstas buvo atnaujintas: 2022-01-26.

Tai yra skaitytojo įrašas, kurį parašė: Marijus Luinys.
Jeigu turi kuo pasidalinti, tai parašyk man per kontaktų formą.

Meistraujant kartais klausausi radijo. Mobilus telefonas su ausinėmis man nepatinka.

Tradicinio radijo imtuvo panaudojimas yra ribotas dėl ne visose vietose pakankamai kokybiško radijo ryšio ar atitinkamame regione riboto radijo stočių pasirinkimo.

Pastatuose, dažniausiai, kaip alternatyvą turime interneto ryšį ir galime kokybiškai klausytis radijo stočių iš viso pasaulio internetu.

Pristatomas aparatas tuo klausimu yra universalus. Priklausomai nuo situacijos, galiu klausytis radijo stočių bangomis arba internetu neprikaišiojęs į ausis erzinančių kamščių.

Netgi nesant interneto ryšiui, galima prijungti, kad ir mobilų telefoną kaip audio šaltinį arba kaip mobilaus interneto modemą. Aparatą galima naudoti ir kaip eilinį kompiuterį.

Panaudoti komponentai:

  • Senas kompiuterio 12V 350W transformatorius maitinantis automobilio radiją.
  • Sena kompiuterio motininę plokštę (ASRock Q1900).
  • 8GB RAM.
  • Ir senas kasos aparato jutiklinis ekranas.

Kadangi viskas maitinama dvylika voltų, tai aparatą galima jungti ir be transformatoriaus, tiesiogiai prie bet kokio lygios srovės, pakankamai galingo šaltinio- minimaliai kažkur apie 75W 12V.

Automobilio radijas, priklausomai nuo situacijos, naudojamas kaip tradicinis radijas arba kaip audio stiprintuvas, nes turi audio įėjimą.

Radijas- stiprintuvas turi visai neblogą garso stiprumą: keturis išėjimus po 25W, kurie laisvai prieinami. Ištraukus įmontuotų garsiakalbių kištukus (keturi, po du lygiagrečiai sujungti 10W senų televizorių garsiakalbiai- išviso įmontuota max. 40W), galima prijungti išorinius galingesnius garsiakalbius (išviso max. 100W).

Su atitinkamomis išorinėmis kolonėlėmis, garso pakanka ir šiokiam tokiam baliui. Norint dar daugiau garso, ištraukiame audio kištuką iš auto radijo ir kišame į bet kokį kitą galingesnį stiprintuvą.

Kompiuteryje instaliuota nemokama operacinė sistema Linux Ubuntu 20.04 LTS, su standartiniu jos darbastaliu, kurio bazė yra Gnome 3.36.

Kokį Linux instaliuoti- skonio ir įpratimo reikalas, bet pasirinkti Gnome darbastalį rekomenduočiau, nes jis, mano manymu, geriausiai už kitus darbastalius, pritaikytas valdymui liečiant ekraną.

Asmeniniam patogumui pasirašiau http, php ir javascript puslapį iškviečiamą per naršyklę.

Šitaip iš toli galiu patogiai sekti laiką, perjungti tarp mėgstamų radijo stočių, pasižiūrėti oro prognozę.

Apibendrinant: šiuo aparatu galima klausytis tradicinio radijo, internetinio radijo, klausytis muzikos iš kaupiklio ir daryti viską ką tik gali daryti kompiuteris.

Pasidaryto aparato matmenis ir svorį įtakojo turimi komponentai.

Aukštis: 44, ilgis: 54, storis: 18 cm, svoris apie 10kg.

Kad galima ir kitaip, iliustruoja, pavyzdžiui, mano virtuvės internetinis radijas ant raspberry pi bazės su matmenimis 24, 18, 24 centimetrai ir kiti projektai.

Detaliau apie juos, galbūt, kitą kartą.

Kaip tai atrodo gyvai:


Siūlau prenumeruoti, kaip tai padaryti aprašiau čia (el. paštu, telegram ir discord kanalai, facebook, twitter).Gal patiks ir kiti įrašai