Kaip išsirinkti routerį? Pirkimo gidas 2019 1

Kaip išsirinkti routerį? Pirkimo gidas 2019

Tekstas atnaujintas

Šiais laikais, kai kiekvienas turi išmanųjį telefoną, kompiuterį ar Smart Tv, kuriuose yra integruotos WiFi kortos ir kai prisijungiama prie routerio / maršrutizatoriaus / modemo su visais įrenginiais vienu metu gali kilti problemos. Dažniausiai, neatlaiko duodamos apkrovos.

Jeigu pastebėjot jog kyla problemos, kad sulėtėja arba nepastovus internetas nors interneto turėtų užtekti per akis turint ~100Mbps planą, laikas mąstyti apie naujo įrenginio pirkimą.

Pasistengsiu su šiuo gidu kažkiek padėti išsirinkti routerį.

Rinkoje pasiūla tikrai gan didoka, turime daug žinomų gamintojų: TP-LINK, D-LINK, ASUS, LINKSYS, MikroTik ir t.t.

Kiekvienas gamintojas siūlo savas funkcijas, savas išvaizdas.

Routeris šiuolaikinis gali atlikti daugiau funkcijų negu dalinti internetą.

Todėl ir atsiranda galvos skausmas kokį pirkti?

Routeris – kilęs nuo angliško žodžio router. Lietuvoje tikslingiau būtų vartoti žodį maršrutizatorius, šiame tekste bus vartojami abu variantai. 🙂

Interneto tiekėjų siūlomi variantai

Beveik kiekvienas interneto tiekėjas siūlo savo įrangą. Jie siūlo savo nes jau bus sutvarkyti nustatymai, bei sakys jog jų siūloma įranga veikia geriausiai.

Tuos nustatymus aišku galima pasidaryti vos ne su kiekvienu modeliu kuris yra prekyboje.

Balticum maršrutizatorius

Duoda dažniausiai TP-LINK, pas jų nėra IPTV ar kažkokios tai mandrios konfigūracijos todėl suprantama, kodėl dalina TP-LINK. Dažniausiai duodamas modelis kiek pastebėjau buvo WR841N arba WR1043ND. Šituos routerius kurios duoda galima naudotis su 100Mbps internetu. Per WiFi įmanoma pasiekti tuos 100Mbps.

Atnaujinta: Balticum dabar pradėjo siūlyti kiek mandresnius Mikrotik routerius. Tai Latvijos kompanija kurios pagrindinė būstinė Rygoje, apie juos esu girdėjęs tiek, kad jie labai gerai ir stabiliai veikia su kabeliu, jokių bėdų, tik berods, kad WiFi ne visada būna geriausias.

Balticum maršrutizatorius
Balticum maršrutizatorius.

Taip pat šitie routeriai turi laaabai platų valdymą, daugiau apie RouterOS.


Rašydamas šį tekstą dar neturėjau minties jog naudosiu šios Latvijos kompanijos įrangą, bet užsimaniau ir aš pamėginti, tad…

Pas mane Telia internetas, bet naudoju būtent tą modelį kurį siūlo Balticum. Sukūriau apžvalgą, kaip man sekasi naudoti MikroTik įrangą.

Telia siūlo savo įrangą

Duoda labai jau negirdėtų gamintojų routerius ir modemus. Šiuo metu duoda Technicolor. Juose dažniausiai būna modifikuota sistema su mažiau galimybių. Pats turėjau Comtrend ir ten nebuvo galimybės pasileisti per WiFi TEO  IPTV. Norėdami tarkim pasijungti torrent klientą routeryje nelabai bus įmanoma. Dėl WiFi greičio kiek teko girdėti irgi nebūna visada įspūdingi.

Taip pat teko bendrauti su Telios darbuotoju, kuris atvažiuoja tvarkyti įrangos problemų. Sakė jog nelabai gerai dirba jų įranga 😀

Jeigu perkame iš parduotuvės

Reiktų susidėlioti prioritetus kam bus reikalingas routeris?

 • failų dalijimas tarp įrenginių per SAMBA, norint greito failų perkėlimo reikalingas 1Gbps LAN.
 • išorinio HDD pajungimas ir jame laikyti failus, kad kiekvienas PC, Telefonas, TV, galėtų pasiekti, greitesnis CPU nepakenks.
 • torrentų siuntimas 24/7 į HDD, priklauso kokiu greičiu bus siunčiama, didesnis greitis – galingesnis CPU.
 • daug įrenginių sujungti į vieną tinklą tada reikalingas spartus CPU.
 • kažkokios mandrios funkcijos, prijungti spausdintuvą prie routerio, priklauso nuo gamintojo operacinės sistemos funkcionalumo, taip pat ASUS siūlo pasikurti FTP, kad galėtum visada kur yra internetas pasiekti failus.
 • ar reikalingas naujasis standartas 5Ghz, norint greito WiFi.
 • WAN jungtis su 1Gbps, jeigu interneto planas didesnis negu 100Mbps.
 • 3G, 4G maršrutizatoriaus palaikymas arba kitaip sakant su sim kortele.

Susidėjus prioritetus galima orientuotis ko reikia ieškoti.

Kad būtų lengviau suprasti palyginsiu du routerius / maršrutizatorius

Išsirinkti routerį iš dviejų modelių

Pateiksiu pavyzdį su dvejais modeliais kurie būna prekyboje. Vienas modelis sutinkamas labai dažnai parduotuvėse nes jo kaina yra labai juokinga palyginus su galingais modeliais.

Sekantis modelis retai sutinkamas prekybos lentynose, bet savo galimybėm lenkia pigius modelius labai stipriai.

Brangus modelis: ASUS RT-AC88U

Aukštos klasės modelis, galingas WiFi routeris, skirtas priimti daug įrenginių vienu metu.

kaip issirinkti tinkama routeri - asus ac88u

Pigus modelis: TP-LINK WR841N

Dažnai matomas kiekvienam prekybos centre.

TL-WR841N routeris

Palyginkime kainas:

ASUS: ~337€

asus_AC88u_kaina

TP-LINK: ~15€

wr841n_kaina

Kainos paimtos iš Skytech internetinės parduotuvės.

Kainos ženkliai skiriasi, pradėkim aiškintis kodėl.

Nuo ko priklauso WiFi sparta?

Kiekvieno routerio specifikacijoje yra rašoma kokius standartus palaiko, eilės tvarka nuo lėčiausio iki greičiausio: a, b, g, n, ac.

Į pirmuosius tris jau realiai nebereikia kreipti dėmesį nes tai pasenę standartai. N dabar jau sutinkamas visur o AC vis dar retai sutinkamas.

Reiktų žinoti, kad senesnis standartas 2.4Ghz (N) yra lėtesnis negu 5Ghz (AC). Senesnis turi privalumą, geriau vaikšto per sienas. Naujesnis labiau tinkamas kur daug erdvės o per sienas eina silpnai.

Plačiau apie WiFi:

 • 802.11 – pirmasis 2.4GHz standartas, siūlantis greičius iki 2Mbps. Labai lėtas ir mažas pasiekiamumas.
 • 802.11a – palaiko 54 Mbps greičius. Senas standartas ir dabar nelabai naudojamas. Labiau buvo naudojamas pramonėje.
 • 802.11b – iki 11 Mbps, naudojant 2.4GHz standartą. Pirmasis standartas labiau pritaikytas visuomenei.
 • 802.11e/g – atsirado “QoS” (quality of service), multimedijos prioritizavimas, palaikomi seni standartai. Greitis iki 54Mbps.
 • 802.11n – populiariausias standartas ir dabar plačiai naudojamas, paimta dauguma funkcijų nuo senųjų. Maksimalus greitis priklauso nuo antenų skaičiaus, 1×1 ar 2×2 ar 3×3. Realus o ne teorinis greitis su prasčiausiu palaikymu iš abiejų pusių bus iki 100 Mbps. O jeigu plačiau apie tai, 1×1 – 150Mbps tai dažnai reklamuoja routerius kurie palaiko 300Mbps arba 450Mbps, tai tavo WiFi korta kompiuteryje turi turėti atitinkamai tiek antenų, jeigu 300Mbps turi būti 2 antenos, jeigu 450Mbps turi būti trys, bet tai labai retai sutinkama.
 • 802.11ac – siūlo teorinius 1.3 Gbps, galima rasti ir didesnius reklamuojamus greičius, bet čia tik teorinis, praktiškai bus visai kitoks greitis, naudojamas naujas dažnis 5GHz. Taip pat galioja antenų skaičius, 1×1 – 433Mbps ir t.t.

Grįžtam prie nagrinėjamų routerių.

Šis TP-LINK palaiko 2.4GHz standartą kuris pasiekia teorinius 300Mbps.

Perkant reiktų pasidomėti kokia WiFi korta kompiuteryje.

Kompiuterio Atheros korta (dažniausiai pasitaiko tarp pigių nešiojamų kompiuterių)  kurios maksimalus greitis 150Mbps, tad bus pasiekta siunčiant failus ~100Mbps. Jeigu kompiuteris ir routeris palaiko tokį patį greitį 300Mbps, tai galima tikėtis realaus ~200Mbps (su pigiais TP-LINK modeliais, realybėje tokio greičio neteko matyti nors abu palaikė 300Mbps tiek PC, tiek routeris).

ASUS palaiko:
802.11n : iki 600 Mbps
802.11ac : iki 1734 Mbps

bei dar mandresnius:
1024QAM (2.4GHz) : iki 1000 Mbps
1024QAM (5GHz) : iki 2167 Mbps

Visiems greičiams reikia labai mandrios WiFi kortos ir realybėje tokių greičių neįmanoma pamatyti tai tik teorinis greitis.

Štai ir matom kodėl kaina skiriasi. Palaiko daug didesnius greičius. Bet, kaip ir minėjau abu prietaisai turi palaikyti vienodus greičius ir standartus. Turint gerą WiFi kortą kompiuteryje ir silpną routerį daug naudos išpešti nepavyks. Atvirkštinis variantas taip pat veikia taip pat.

LAN (vidinis) – WAN (išorinis) greitis

Šitam reikale reikia žiūrėti kokios jungtys, WAN tai interneto – mėlynas dažniausiai. Geltoni – LAN. Kartais būna WAN galingesnis bet LAN silpnesnis arba net ir atvirkščiai.

Jeigu reikia įrenginio per kurį greitai failai vaikščiotų LAN’e WR841N netinka nes ten turi tik 100Mbps, failai bus keliami 10MB/s.

Bet pavyzdžiui kitas populiarus modelis WR1043ND šiam dalykui tinka. Sujungus du kompiuterius per laidą, failų perkėlimo greitis bus 100MB/s arba 1Gbps.

RT-AC88U turi visas jungtis po 1Gbps, todėl failai vaikščios 1Gbps.

Jeigu dabartinė interneto linija yra 100Mbps tada TP-LINK’o kaip ir užtenka, bet jeigu reiktų keisti planą į galingesnį tai WR841N siektų tik 100Mbps o ASUS neturėtų jokių problemų jeigu planas interneto būtų, kad ir 1Gbps.

USB laikmenos pajungimas

TP-LINK dažnai mėgsta atnaujinti savo įrenginius, būtent šio modelio yra +11 versijų.

Po kiekvieno iš prietaisų yra juodas lipdukas kuriame yra užrašyta kelinta versija (rev. angliškai).

Dažniausiai, kai būna atnaujinta versija tai atnaujina CPU arba WiFi antenas. Prieš perkant siūlau pasidomėti. Geriau pirkti naujesnį, negu seną.

Taip pat būna atnaujinti modeliai į kuriuos prideda USB sąsają.

Pas TP-LINK nepastebėjau, kad būtų USB3 (naujesniuose turbūt jau yra) bet esmė tokia, kad juose stovi silpni CPU. Kurie labai būna apkraunami, kai vyksta kažkokios failų operacijos. Pas ASUS dabar dažniausiai eina dviejų branduolių ARM procesoriai kurie turi žymiai daugiau galios.

Darant testus TP-LINK realiai gali kelti failus ant 2-5MB/s kai tuo metu ASUS gali 40MB/s ir daugiau.

Aišku priklauso koks HDD realus įrašymo ir skaitymo greitis bei ar palaiko USB3 standartą.

Programinė įranga

Didelė kaina visko nepasako. Įrenginys gali būti brangus, bet operacinė sistema kuri sukasi gali neturėti funkcionalumo.

Šiuo atveju lyginant abu prietaisus. TP-LINK kaip ir prastesnis variantas negu ASUS. ASUS dažniau atnaujinami, jeigu dažniau atnaujinami tai didesnė tikimybė, kad bus pridėta kažkokio tai funkcionalumo. Vienas pavyzdys, greičio ribojimas pagal įrenginius arba neleisti prieiti prie kažkokio tai puslapio.

Abu gamintojai leidžia naudotis kitas operacines sistemas negu siūlo, bet už tai jie neatsako.

TP-LINK geriausiai palaiko OpenWRT kuris atnaujinamas gan dažnai. Funkcionalumo galima pridėti per programų paketus.

ASUS taip pat turi Merlin kuris prideda papildomo funkcionalumo.

Lyginant oficialius tai Asus geriau (patys naujausi modeliai TP-LINK’o turi jau didesnį funkcionalumą)

Lyginant OpenWRT ar AsusMerlin plus minus tas pats. Tik OpenWRT žaliam vartotojui gali pasirodyti labai painus.

Taip pat reiktų paminėti, kad saugumas irgi turi savo dalį į kurią reiktų atkreipti dėmesį. Kartais pasitaiko ir routerio spragos kurios leidžia programišiams prisijungti prie jūsų įrenginio nors jūs to net nežinot. Dažniausiai užtenka net nebūti prie routerio fiziškai. Kadangi ASUS dažniau atnaujinamas tai ir saugumo spragos greičiau panaikinamos, jeigu kalbama apie oficialius atnaujinimus.

O jeigu neoficialiai kalbant tai OpenWRT greitai atnaujinamas ir galima kažkiek jaustis saugiau.

Kur statyti maršrutizatorių namie?

Nuosavame name dažnai kyla problemos, kai norima turėti gerą bevielio interneto ryšį.

Turimas planas neužtikrina tinkamo greičio. Priklauso ar tinkamai parinkta įranga ir ar tinkamoje vietoje pastatyta.

Dažniausiai teigiama jog reiktų pirkti įrangą su daugiau antenų.

Tai nėra blogas teiginys. Nors praktikoje teko susidurti, kai daugiau antentų naudos didesnės nedavė.

Aišku jeigu labai geros ir stiprios antenos, tai signalas tikrai bus stipresnis negu routeris be antenų.

Dažniausiai be antenų routeris gali aptarnauti daugiabučio namo kambarius.

Renkantis vietą, reikia atkreipti į aplinką.

Įrangą reiktų statyti vidurį namo. Patalpoje turėtų būti daugiau laisvos vietos, kad neužstotų kažkokie objektai. Dažnai mėgstamą routerį pamesti į kokį nors kampą arba išvis jį uždarant į stalčių

Taip yra prislopinamas signalas kuris sunkiau vaikšto.

Dar priklauso nuo namo sienų, daug sunkiau yra turėti gerą signalą blokiniame name negu mediniame.

Išsirinkti routerį yra veiklos, bet ateinu į pagalbą!

Šis TP-LINK routeris tinka jeigu internetas iki 100Mbps bei namie nėra 10 įrenginių ar net daugiau bei nereikia papildomo funkcionalumo.

ASUS tinka jeigu internetas greitesnis negu 100Mbps bei reikalingos papildomos funkcijos bei greitesnis WiFi ir naudojama daug įrenginių per WiFi.

Palyginau šiuos du, o rinkoje yra didelis pasirinkimas. Todėl reiktų domėtis ką žadama pirkti nes labai lengva yra permokėti. Kartais brangūs modeliai neturi visų reikalingų funkcijų, o pigesnis modelis daug galingesnis ir gudresnis.


Tekstas galėjo būti sunkiai suprantamas žaliems vartotojams kurie mažiau susiduria su interneto įranga, jeigu kyla klausimų, galima palikti komentarą. Mėginsiu padėti išsirinkti modelį. Reiktų komentare palikti žadama skirti biudžeto kiekį bei kiek bus naudojama įrenginių namie ir koks interneto greičio planas.

72 komentarai

 • Sveiki,

  Ar yra routeris, kuriam galima būtų nustatyt wifi įjungimo išjungimo laiką? Tam, kad dienos metu vaikai mažiau laiko leistų internete.
  TADAS

  Reply
  • Jei paprastos konfigūracijos nori tai asus koks modelis nuo ac66, arba tplink bet man rodos reiks pavargti…naujų modelių jau nežinau, berods keitėsi ten viskas.

  • Kaip ir nieko visai bet dėl iptv neaišku, nežaidžiau dar su juo.

  • o su situ ? D-Link Wireless AC1200 draugas atiduotu uz 30 eur

  • as pats nelabai supratu tose konfiguracijose, man telia darbuotojas sukonfiguruos

 • Koks routeris labiau tinkamas gyvenantiems ind.name (~200 kv.m.), t.y. kad per sienas geriau eitų, ir bent kiek didesniais atstumais (~20 metrų) ?

  Reply
  • Ne vien nuo jo priklauso, žiūrint kokios antenos pas įrenginių katrie jungsis, realiai net negaliu pasakyti katras būtų galingesnis..bet teoriškai kuo brangesnis tuo stipriau skleidžia, bent jau pas asus taip yra kiek pastebiu, o šiaip dar su MikroTik įdomiai yra, jog be antenų būna bet eina nuo kaimyno geriau per sienas nei mano iki jo, su antenomis.

 • Sveiki visi. Norėčiau nuomonės nusimamančiu. Pas mane namie dabar yra interneto greitis 300 mb/s, bet telia dabar siūlo persijunkt i 1gb/s greiti. Aisku kaina didesnė, bet va klausimas ar verta ? Ar pilnai uztenka ir 300 mb/s ir neverta ismest pinigu vejais ? Namie pajunkti du komp. , iptv , 4 telefonai.

  Reply
  • Nuo tavęs priklauso, ar daug siunti kažko, pats turiu 1Gbps, čia kažkada galvojau kad nereikia bet pasijungus NUC tai visai nieko, dabar nebėra noro mažinti.

  • Nu jo suprantu kad nuo manes, man sarbiausiai kad tas 1 gb pasiteisintu nebutu pinigu ismetimas

  • Na įranga visa turi atlaikyti didelius srautus tada ir pasiteisina, jei viso to 300Mbps nepasieki tai kažin ar verta.

 • Sveiki. Reikalingas patarimas routerio pirkimui. Koki modeli rinktis ir kur geriau pirkti. Internetas Balticum. Dabar turiu Bufalo, bet smart TV su wi-fi blogai veikia, striginėja pastoviai. Prie routerio dar jungėsi 1 kompas stacionarus (per laida) ir 3 kiti prietaisai per wi-fi + TV. Patarkit prašau. Buvau paėmus TP-link TL-W841N pabandymui, smart TV per wi-fi stringa vis tiek.

  Reply
  • Balticum siūlo MikroTik kurie N kartų mandresni nei TpLink, tik jie be antenų bet kiek pastebiu pas kaimyną gan gerai sukasi jis. O iš TpLink gal acher serija, jeigu tas paprastas netinka arba Asus nuo ac66u modelio.

 • Sveiki.Noreciau suzinoti apie routerius.Mano interneto tiekejas siulo iki 100mbps,bet man
  tik istraukia vos 3.20mbps,o vakarais nukrenta iki 1.20mbps.Kartais neimanoma ziureti tv
  per interneta,nes lagina. Gyvenu kaime.Mano routeris senas,senu standartu,nepalaiko
  ac.Taigi ir noriu suzinoti,ar reikia man naujo kazkokio routerio?Ar pasikeis kas nors?

  Reply
  • Pas tave per telefono kabelį pareina internetas?
   Nes jeigu taip, tai mažai kas ką gali padėti, nes probleminis tas dsl, kiek susiduriu. Gal kažkiek ir padėtų jeigu tiekėjas duotų naujesnį modelį.

 • Sveiki,ar patartumete pirkti tp-link Archer C5400 rauteri? As naudoju Apple TV 4K, PlayStation 4K, laptop Acer Nitro 5 , Samsung 7series Modeli,2 Telefonai,ir Blu-ray Samsung Ultra HD 4K.. Kai visus sujungiu ant seno routerio technicolor TG 703 tai internetas pasidare labai letas,strigineja…Nors tiekejas duoda greiti iki 100mbs bet as turiu tik 15-20 greiti.. Prasau patarkite koki routeri man geriausia pasirinkti.aciu.lauksiu atsakymo.

  Reply
  • Kadangi daug prietaisų turi, tai tau reiktų tiesiog routerio su ARM CPU kuris patemptų visą įrangą. Asus AC68U geras variantas tam, bet ir kainos didelės, Galima mėginti gal ar Linksys WRT seriją ten jau galingi gan CPU sudėti, kad ir ką darysi pilnai sunku apkrauti, bet ten Wifi ne visiems gerai veikia, pats turiu WRT1900ACV2 apie kurį rašiau, tai per laiką supratau, kad WiFi jo galėtų geresnis būti, bet apkrovą mano atlaiko visada.
   Tplink pagal parametrus neblogas, kaip realybėje neaišku.

 • sveiki.pakeite plana ir atsirado problema per 5ghz duoda pasijungti o per 2.4ghz meta autofikacijos problema .kame problema ?man reikia 2.4ghz nes nevisi prietaisai randa 5ghz

  Reply
 • Laba diena, gyvenu 1 kambario bute. Naudojuosi bufalo firmos routeriu, bet paskutiniu metu labai stringa internetas. Turiu Cgates 100 mb\s interneto planą. Norėčiau nusipirkti naują routerį, nužiūrėjau šį modelį TP-LINK TL-SF1008D (labai brangaus neišgaliu nusipirkti). Ką pasiūlytumėt? Ačiū iš anksto.

  Reply
  • Tas tplink yra tik switch, kaip sakant jis turi kitokią paskirtį.
   Jeigu vieno kambario ir pigaus, turėtų užtekti tplink wr841nd.
   Galbūt sulėtėjo (jeigu apie kalbama) nes kaimynai tuo pačiu metu naudoja savo internetus ir pjaunasi signalas.

 • Sveiki, pribrendo laikas keisti routerį. Ar apsimoka pirkti kinietį pavyzdžiui „Tenda AC10“. Iš kiniečių galima parsisiųsti gan už normalią kainą.

  Reply
  • Kažin ar rizikuočiau, cpu RTL8197FS, o toks ėjo tik į kiniečius https://goo.gl/F7W2qf tai nėra su kuo lyginti, berods openwrt yra bet labai ribotas.
   Jei iš china tai gal galvočiau apie xiaomi, nes tie tai veikia normaliai kiek girdėjau, tik LAN portų ten mažai.

  • Tai prie xiaomi dar reiktų komutatorių prikabinti, kad daugiau LAN portų būtų, nes namie beveik visur pratempęs kabeliukus. Visus televizorius ir priedeliukus paleidęs per LANą.

  • aha, čia vienas jų minusų, šiaip iš kiniečių tikrai nežinau ką siūlyti 😀

 • Sveiki, turiu TP WR841N maršrutizatorių ir internetą su televizija 300Mbps. Naudojami du televizoriai laidais (buvo be laidų tai labai lagino ) ir du loptopai wifi. Kiekvieną dieną mažiausią po kartą „spikiną“ ir dingsta internetas, perkrovus maršrutzatorių vėl atsiranda. Tai galvoju pabandyti pakeisti maršrutizatorių, kokį galėtumėte patarti ? (galvoju gal xiaomi 3 išbandyti, nes nebrangus)) Kaip manote čia maršrutizatorius neišneša, kad dingsta internetas? Pastebėjau, kad daugiau lagina vakarais, sakyčiau su kitais maršrutizatoriais interferina, bet televizoriai laidais juk pajungti.

  Reply
  • 300Mbps ir wr841n? Tai juk tik 100Mbps Wan greitis, net neišnaudoji viso plano.
   O realiai tas routeris pigiena ir kažko tikėtis nelabai būtų galima.
   Xiaomi gali mėginti bet man rodos ten išvis mažai lan portų, bet kiek girdėjau įmanoma telia pajungti.

  • Sveikas, ar galima pajungti switcha pries routeri? Beda ta, kad visi kabeliai namo yra sklepe, tiek teo sviesolaidis, tiek keitiklis. Noriu ten pastatyti switcha 16 portu, kad uzmaitinciau visus namie esancius laidus. O routeri pasistatyti viename is kambariu.

 • Sveiki.Susiduriau su problema.Anksciau operatorius buvo padidines interneto greiti,bet neatlaikydavo routeris,budavo kas penkias-desimt minuciu atsijungineja(dingsta internetas). Sumazino greiti,tada viskas tvarkoje,bet stringa,nepaziurim tv normaliai.Gal sakau reiketu kokio geresnio routerio?

  Reply
  • Koks tas operatorius?
   Šiaip vis dažniau girdžiu kad senieji routeriai po kiek laiko silpniau veikia, bet kiek čia teisybės nežinau.

 • Sveiki, Evaldai, norėčiau jūsų patarimo, dabar turiu balticum 100mb/s ir mikrotik, planuoju keisti planą, iki 300mb/s ir man minėjo jog mikrotik nebetinka ir reikia gigabitinio routerio. Namuose 1laptopas, 1stacionarus, ir 2 išmanieji. Kokį/kokius routerį/ius rekomenduotume iki 100eu? Labai svarbu kad routeris neskriaustų stacionaraus ir atiduotų jam pilną internetą.

  Reply
 • Sveiki,

  Namuose yra Init internetas ir jų routeris. Kaip ir turėtų užtekti 100Mb/s tačiau iki kambarių ateina tik 5-10Mb/s.Bute laidinio interneto nera.prijungta playstation, smart tv, nešiojamas komp.ir pora telefonų. Kokį routrį patartumėte jog pereitų per sienas ir netrukdytų kaimynų internetas?

  Reply
  • Kad nemaišytų tai čia sunkiai apskaičiuosi, galima nebent galingą nusipirkus sumažint jo skleidimo diapazoną nustatymuose.
   Realiai siūlyčiau asus ac66 ar ac68. Kažką iš naujesnių asus. Manau turėtų geriau veikti.

 • Sveiki, gal galetumet ir man padeti, kad nenusipirkciau “grybo” ir pinigai nebutu ismesti. Pasijungem 600 mb/s Cgates interneta. Bet musu routeris senas.. Rysys ziauriai stringa. Darbuotojai patare nusipirkti si: Wireless AC1200 Dual Band Gigabit Router. Pradejau ieskot ir uztikau dar kitokiu… Namie du PC, 4 ismanieji (namui). Galvoju apie si: D-Link Wireless AC1200 Dual Band Gigabit Router with external antena (cia tik moteriska nuojauta:D ). Investuociau iki 100 eur. Gal galetumet patarti? Buciau dekinga! Is anksto aciu!
  P.s. kazkokiu ypatingu darbu su kompu neatliekam.

  Reply
  • Hm, gal siūlyčiau kažką iš asus, mažiau vargo bus, nėra jie komplikuoti. RT-AC58U kaina gan padori.

 • Sveiki norejau paklausti koki routeri ringtis 100 mb/s wifi naudoja du telefonai ir tris nesiojami kompiuteriai, ant laidu pajungtas TV ir stacionarus kompiuteris

  Reply
  • Manau ir paprasti tplink modėliai tiktų. Nes tokius dalykus jau realiai visi patempia. Didėjant greičiau daugiau problemų būna.

 • Sveiki,
  gal pegelbesit issirinkit routeri. Siuo metu naudoju Telia duota Technicolor tg389ac. Internetas 1Gb/s 3tv per switcha prijungti prie telia televizijos. Ko reiktų ieskot specifikacijoj, kad telia tv veiktu?

  Aciu

  Reply
  • Vlan konfigūravimo reikia. Siūlyčiau MikroTik, veiks tikrai. Kaip tik aprašęs viską esu apie tai.

  • Dėkoju uz atsakyma, deja nepanasu kad turetu LT sita routeri. Gal dar kokiu pasiulymu tiretumet?

  • Pirkau iš katalita, turėjo tuo momentu. Paskutiniu metu nelabai domiuosi. Asus tai komplikuotai bet pajungiame irgi pas mane viskas aprašyta. Net nžn kokio reiktų, kad originaliai veiktų viskas apart MikroTik.

  • O kaip TP-LINK ARCHER C7 AC1750? Irasius DD-WRT ar OpenWRT veiktu 3 x tv? Dekui uz atsakymus 🙂

  • Dėl ddwrt negaliu padėti, niekad nepavyko normaliai pajungti, dėl opewrt reikia skaityti wiki, jų kelios versijos yra ir kartais su viena ne viskas veikia. Taip pat galingumas kenčia pereinant į openwrt dažniausiai (siuntimo greitis), todėl, kad mažiau žaisti ir sukti galvą prie MikroTik perėjau.
   Aišku asus modeliai yra, bet jog pasijungti gali tekti pavargti ir būtinai reiks ne originalios versijos firmware.
   Dar su tomato įmanoma pasijungti, ten irgi reik ieškoti katras modelis gerai veikia.

 • Init duoda 95MB. Ta gaunu per laida. Bet per Wi-Fi krenta net iki 25, na retais kartais pasiekia 50Mb. Bandziau ir plansete ir su nesiojamu kompiuteriu- tas pats. Tiek marsrutizatorius, tiek plasete palaiko N standarta. Teoriskai iki 300Mb. Taigi ar normalu, kad salia marsrutizatoriaus taip krenta greitis. Ar galima ji laikyti normaliai veikianciu?

  Reply
  • Jeigu 20Mhz ir koks daugiabutis su daug kaimynų. Tada gaaal ir logiškai. Bet jeigu mažai kaimynų ir 40Mhz tada jau prastokai. Tiesiog su nustatymais reiktų pažaisti, pakeisti kanalus į 1-6-11.

 • Pas mane telia planas 300mbps,
  zadu imti TP-LINK TL-WR940N 450mbps 2.4ghz
  Ar teisingai supratau kad isnaudos tik 150mbps interneto ir ieskotis galingesnio?

  Reply
  • Interface
   4 10/100Mbps LAN PORTS
   1 10/100Mbps WAN PORT

   Daugiau 100Mbps nuo telios negautum. Vidiniam tinkle per wifi tai jo, būtų greičiau.
   Reikia galingesnio. Kitaip sakant turi ieškoti kur WAN 1Gbps.

  • Dekoju uz atsakymus, noreciau kokio nebrangaus varianto
   gal kaip TP-Link Archer C6 AC1200 kaiip suprantu jis wan 1gbps turi,
   kokia jusu nuomone? biudzetas butu iki 50 eur

  • TP-Link Archer C2 A900 tai neveikia telia televizija.
   Gali buti Archer C2 A900 kad irgi neveikia bet jos ir neturiu uzsisakes tai neaktualu.

  • Viskas Okey tada, turi pavilkti kiek telia duos. O bevielis, priklauso kokie įrenginiai jungsis, bet įmanoma prie pat išspausti pilnus 300Mbps.

 • Sveiki. Kokį gali galingiausia internetą pasiimti su TP-Link Archer C7 AC1750? Ačiū. Už atsakymą. Žadu tik 300mb internetą pasijungti. Bet įdomu šio rauterio galimybės. Su juo būtų galima max 600mb/s internetą pasijungti ?

  Reply
  • Pagal aprašymą turi iki 1Gbps tempti. Tai 300Mbps tikrai temps.

  • Tai ateitį su juo galėčiau ir 600Mbps pasiimti laisvai? Viskas būtų ok? O dėl 1gbps jau būtų per silpnas? Neišnaudočiau viso interneto atsižvelgiant vien į rauterį? Tiesiog žadu tokį pirkti ir galvoju apie ateitį. Kad poto vėl nereiktų keisti. Ačiū už protingus atsakymus į mano kvailus klausimus.

  • Na taip, pagal gamintoją WAN portas yra 1Gbps, tai turi susitvarkyti su 600Mbps ar su 1Gbps. Ir tas 1Gbps išnaudojimas realiai tik tada jeigu siunti torrent.

   Jeigu jau labai apie ateitį galvojant tai Asus siūlo gan mandrius, ten jau net silpni modeliai dažniausiai su 1Gbps eina.

   Asmeniškai, kiek bandžiau visokių variantų. Likau prie MikroTik https://evpro.lt/mikrotik-hap-ac2-apzvalga-ir-telia-iptv-pajungimas/ (apžvalga rašyta seniau, tai visi bugai sutvarkyti jau) mano galva tai yra juokinga, kaina ~55€. Mano akim lenkia tuos kur turėjau ir už 100€. Su telios greičiais susitvarko be problemų ir visom kitom apkrovom.
   Jeigu jau netyčia reiktų padengti didelį WiFi plotą ir jis netemptų, pasistatai antrą pigų routerį su 1Gbps lan, ir turi WiFi kitam gale. Visą apkrovą perleidi pirmam.
   Variantų realiai daug…tiesiog sakau kuris man priimtinas.

 • Laba diena Evaldai,

  perskaičiau Jūsų visa straipsnį ir neradau vistiek sau atsakymo 🙂 Gal galėtumet patarti esamoje situacijoje kaip geriau pasielgti. Turėjau Splius sutartį su televiziją bei internetu. Internetas dar neturėjo 5G funkcijos. Paskambinus iš Spliuso pasiūlė brangesnį internet su 5G funkciją bei pasiūlė nuomotis Spliuso routerį TP-LINK C2 AC750. Aišku šiai dienai moku už paslaugas brangiau, tačiau internetas visiškai silpnas. SMART TV kituose kambariuose streikuoja, kai kuriose kambariuose višiskai negaudo interneto. Paskambinus I Spliusą man paaiškino, kad čia tik sutapimas, kad suletėjo bei pasiulė routerį perkelti į kitą kambarį bei įsigyti papildomos įrangos į kitus kambarius, kad papildomai skeistų interneto. Man pasirodė visiška nesamė. Perskaičius Jūsų straipsnį, supratau, kad senesnės kartos routeriai bei nepalaikantis 5g funkcijos, geriau vaikčiojo pro sienas, naujesni sunkiau. Manau pas manes ta pati problema. Tik klauimas būtų, ar man geriau nusipirkti geresnį routerį prie 5G plano, ar grįžti prie senesnio plano be 5G funkcijos, kadangi gyvenu 4 kambariu bute. Didelis dėkui.

  Reply
  • Kalbama apie 5ghz? Jeigu taip, tai realiai tavo turimas labai jau paprastas ir visų kambarių nepaims. Reiktų apie naujesnį, galingesnį pagalvoti. Kurie kainuoja nuo +60€. Tiekėjai mandrų nesiūlo 🙂
   Dėl smart TV tai reiktų apie laido pajungimą pagalvoti, neliks 99% problemų dėl ryšio.

 • Labas Evaldai, gal gali patarti koki routeri imti nuosavam namui 200kv/m , 3 televizoriai, 2 nesiojami kompiuteriai, apple tv, apple plansete, ir ismanusis telefonas, interneto sparta 100mb/s

  Reply
 • sveiki butui 60 kv ieskau routerio, bus pajungti keli irenginiai ziuriu asus rt 58u( ar rt66 geriau) arba tp link archer a9(bet visi siulo c7), o daugelye apzvalgu routeriu iki 100 $ daznai laimi netgear r6700

  Reply
  • Pasiimk galingesnį asus modelį. Jeigu neužteks tiesiog pasijunk kitam gale kokį paprastą routerį. Vistiek pirmasis atliks pagrindinę funkciją. Arba WiFi extender.

 • Kas geriau: Asus RT-AC1200G Plus ar D-Link DIR-825/AC/G1 ? Cgates siūlo D-Link, bet iš patirties žinau, kad siūloma prekė….yra siūloma prekė 🙂

  Reply
  • Realiai turbūt imčiau asus modelį. Apie dlink tuos modelius esu girdėjęs blogų atsiliepimų.

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top