Nuo Plausible statistikos kaupimo, šis tekstas buvo skaitytas 605 kartą/us.
Šio teksto atnaujinimo ar rašymo laikas jau yra senesnis, kaip vieneri metai, tad per šį laiką galėjo mano nuomonė pasikeisti bei aptartos konfigūracijos.
Tekstas buvo atnaujintas: 2020-07-15.
Kas yra Root?
Kas bendrauja su Linux pasauliu žino jog atliekant tam tikrus veiksmus reikalingos Root teisės.
O tiems kas nežino kas yra Root teisės. Tai suteikiamos visos teisės prie sistemos t.y. priėjimas prie sisteminių failų prie kurių paprastai nebūtų galima prieiti, failai kurie yra pasiekiami /system /data particijose.
Kadangi Android sistema yra paremta Linux pagrindu todėl galima aktyvinti visa tai. Tik tam reikės tam tikrų programų apie kurias aprašysiu.
Turint Root galima prieiti prie gilesnių sistemos nustatymų kurie paprastam vartotojui nėra pasiekiami. Pasiekti tam tikrus nustatymus reikalingos tam tikros programos. Tokios programos dažnai būna patalpintos Play Store ir aprašyme parašyta „Need Root Access“
Root yra tik vienas pirminių atliekamų modifikacijų kurias „siūlo“ Android sistema. Kodėl siūlo kabutėse? Todėl, kad gamintojai nenori dažniausiai prileisti prie gilesnių sistemos nustatymų ir dažnai praneša, kad tai gali pažeisti garantinį aptarnavimą.
Kadangi su Root programos gali nuveiktu daug daugiau ir kad apsisaugoti buvo sukurtos programos kurios prižiūri kas nori Root teisių. Viena iš tokių programų ir bene populiariausia yra SuperSu. Galima pasižiūrėti, kam buvo suteiktos teisės tam tikru metu. Galima ir uždrausti tam tikroms programoms. Tad turint jau Root Android sistemoje SuperSu yra viena iš pagrindinių programų kuri yra būtina.
Kaip rootinimas Androd įrenginys?
Visam tam reikalui yra prikurta daug skirtingų programų. Kai kurios programos yra labai draugiškos ir tereikia vieno mygtuko paspaudimo prijungus telefoną prie kompiuterio. Kitos yra mandresnės ir reikalauja daugiau vartotojo įsikišimo atliekant tam tikrus veiksmus.
Dažniausiai viskas priklauso koks telefono, planšetės modelis. Būna, kad vienas metodas tinka tik tam tikram įrenginiui.
3 Variantai
Perspėjimai: tai gali panaikinti jūsų turimą garantiją. Bei siūlau turėti atsargines failų kopijas. Neatsakau už prietaiso sugadinimą.
Šis variantas tinka daugeliui modelių. Principas labai paprastas, iš duotos nuorodos atsisiųsti APK failą. Isikelti failą per USB ir tada per failų naršymo programa paleisti atsiųstą failą. Gali iššokti langas, kad reikia aktyvinti nustatymą jog leistų įrašyti programas iš APK failų.
Programa duos perspėjimus kuriuos reiktų perskaityti. Bet davus sutikimą ir atlikus programai savo reikalus turėtų iššokti pranešimas success, tada liko tik perkrauti prietaisą.
Tai dar viena programa „žaliems“. Labiausiai pritaikyta Samsung įrenginiams bei Google Nexus linijai.
Oficialiam puslapyje yra sudaryta lentelė kurioje reikia susirasti savo įrenginį ir tada spausti download, kad gautume .zip failą. Tame .zip faile yra Odin programa kuri įrašys reikiamus failus. Pradžioje būtų gerai išskleisti visus failus, kad ir ant darbalaukio.
Kiekvienam zip’e yra .tar.md5 failas kurį reikia įrašyti, kad tai padaryti reikia atsidaryti Odin programą. Odin programoje paspaudžiam PDA mygtuką ir pasirenkam .tar.md5 failą. Dabar reikia tinkamai prijungti įrenginį prie kompiuterio.
Reikia įjungti download mode. Išjungiam visiškai telefoną ir tada spaudžiam namų mygtuką+išjungimo mygtuką+garso didinimo mygtuką.
Download mode atrodo taip:
Atsidarius Download mode reikia paspausti pagarsinimo mygtuką.
Video medžiaga, kaip tai padaryti:
Kai pasiekiam Download mode galima prijungti telefoną per USB ir Odin programoje spausti START.
Šone bus rodomas pranešimas apie vykdomą procesą bei telefonas turėtų pats persikrauti.
Po perkrovimo turėtų tarp programų atsirasti SuperSu.
KingRoot
Šios programos principas veikia pasinaudojant Android saugumo spragomis. Android sistemoje nuo 2.x versijos iki 5.0. Programa pasinaudojusi spraga suteikia telefonui Root priėjimą.
Realiai tas pats principas, kaip ir pirmos programos. Atsisiunčiam .APK failą tada įsirašom ir belieka sekti tik instrukcijas.
Kitas metodas
Šie trys metodai yra paprasčiausi ir lengviausi. Jeigu neveikia nei su vienu tada reikia jau ieškoti kito varianto su Google pagalba. Paprasčiausiai vedant: how to root s7.
Dabar aptarsiu variantą kuris naudojamas norint nurootinti Samsung S7.
Bus reikalingas kitas recoveris kuris realiai panaikina oficialius atnaujinimus.
Taip atrodo TWRP:
Jis turi žymiai daugiau funkcijų negu oficialus variantas.
Pagrindinės jo funkcijos:
- Daryti pilną telefono kopiją su system failais ir vartotojo duomenimis
- Ištrinti visas particijas
- Sutvarkyti sugadintas particijas
- Įrašyti naują operacinę dar kitaip vadinamus ROM’us
TWRP failus galima rasti oficialiame puslapyje. (TWRP įrašymo instrukcijos taip pat reiktų paieškoti, kartais skiriasi įrašymo būdai).
1. Pradžioje reikia įsijungti Developer Options (kūrėjo parinktys), kad tai padaryti reikia nueiti į nustatymus paspausti ant About (apie) tada Build Number(nepamenu kaip lietuviškai, bet antras nuo gali dažniausiai) ( spaudinėti 7 kartus kol pasirodys pranešimas jog aktyvuota developer options.
Tada einam atgal ir tarp visų nustatymų apačioje bus naujas Developer Options.
Spaudžiam OEM unlock.
2. Atsisiunčiam Odin.
3. Taip pat Samsung driverius.
4. TWRP failą.
5. Išjungiam telefoną visiškai.
6. Jungiam Download Mode laikydami įjungimo mygtuką+garso didinimo mygtuką+namų mygtuką. Atsiradus pranešimui spaudžiam garso didinimo mygtuką.
7. Atsidarius Odin reikia spausti AP ir nurodyti TWRP failą ir tada START.
Naujoji Android versija įjungia failų šifravimą ir jeigu norėsim pasiekti failus po Root įrašymo reiktų per TWRP daryti Format Data ir tai PANAIKINS VISUS JŪSŲ ASMENINIUS FAILUS.
Video medžiaga, kaip tai atrodo:
8. Paleidus TWRP reikia įrašyti Root failus. Norint paleisti TWRP reikia išjungti telefoną, spausti vienu metu namų +garso mažinimo+įjungimo mygtukus laikyti iki kol pasirodys Samsung užrašas su perspėjimu.
Parsisiunčiam .ZIP iš čia.
TWRP lange spaudžiam install ir pasirenkam .ZIP failą po įrašymo perkraunam telefoną (TWRP režime prijungus telefoną per USB galima pasiekti telefono failus bei perkelti .ZIP failą.
9. Viskas, turėtų atsirasti SuperSu programa.
Perspėjimai dar kartą
- Kad ir ką darant reikėtų pasidaryti svarbias failų kopijas.
- nuRootinus telefoną teoriškai panaikinamas garantinis.
- už telefono sugadinimą NEATSAKAU, už viską atsakot patys.