Nemokama alternatyva Plex, Emby – Jellyfin, bei konfigūravimas

jellyfin-alternatyva-plex-emby-media-serveris

Nuo Plausible statistikos kaupimo, šis tekstas buvo skaitytas 113 kartą/us.

Šio teksto atnaujinimo ar rašymo laikas jau yra senesnis, kaip vieneri metai, tad per šį laiką galėjo mano nuomonė pasikeisti bei aptartos konfigūracijos.

Tekstas buvo atnaujintas: 2021-08-02.

Jellyfin – nemokamas media centras jūsų namams (centrinė vieta kurioje laikomas jūsų turinys). Leidžia transliuoti jūsų turimą medžiagą tiesiai į įrenginius (TV, Telefonas, PC…) ir tuo pačiu metu sinchronizuoti viską tarp įrenginių.

Jeigu girdėti pavadinimai Plex, Emby, tai Jellyfin tiesiog visiškai nemokama alternatyva kuri tikrai nenusileidžia kitoms jau senai žinomom programom. Kurios jau siūlo funkcijas už pinigus.

Jellyfin buvo pradėtas kurti 2018 rugsėjo mėnesį. Buvo naudojamas Emby kodas. Tai pačioje pradžioje daug kur galėjo sutikti Emby pavadinimą.

Naudoju Jellyfin beveik nuo pasirodymo pradžios. Pasitaikydavo įdomių klaidų, šiuo momentu pagrindinės klaidos sutvarkytos, nors kai kurios truko apie gerą mėnesį, bet kai produktas nemokamas negali ir pykti.

Veikimo principas

Eilės tvarka, kaip viskas veikia:

Jackett > Sonarr, Radarr > Jellyfin > TV

Kai turinys atsiduria pas mane, tada jis automatiškai yra sutvarkomas.

Perdedamas į tam tikrus katalogus. Kai turinys jau sudėtas, Jellyfin pradeda darbą ir pasiima turinio informaciją. Tada visas turinys pasiekiamas per telefoną, televizorių ar kompiuterį.

Taip pat sinchronizuojasi, kai turinys peržiūrimas iki tam tikro laiko, pratęsti galima prie kito įrenginio. Tarkim žiūrima per TV ir staiga reikia pabėgti, bet liko kelios minutės tai telefone iškart rodoma nuo tos vietos kur buvo pabaigta.

Jellyfin įrašymas į sistemą

Reikalingas pagrindinis serveris kuriame laikoma visa turima medžiaga. Aš šitam reikalui naudoju Nuc apie kurį jau buvau užsiminęs ne vieną kartą. Taip pat įrašyta naudojant Docker.

Serverinis paketas yra palaikomas: Windows, Linux, Mac OS, FreeBSD.

Aš aptarsiu viską naudojant Linux distribuciją: Dietpi.

Pasiekti medžiagą, reikalinga kliento aplikacija. Kliento aplikacijos veikia beveik visose žinomose sistemose. Taip pat galima žiūrėti tiesiai pro naršyklę, bet kiek pastebėjau labiau reikia palaukti kol užkrauna turinį.

Kad pasiekti medžiagą reikalingas vartotojas. Sukuriant vartotoją jam leidžiama priskirti turinį bei galima duoti apribojimus. Taip pat yra vaikų apsauga nuo turinio.

Naudojant Docker:

  1. docker pull jellyfin/jellyfin
  2. mkdir /path/to/config
    mkdir /path/to/cache
  3. docker run -d \
    –volume /path/to/config:/config \
    –volume /path/to/cache:/cache \
    –volume /path/to/media:/media \
    –net=host \
    jellyfin/jellyfin

Jellyfin pasileidžia naudojant 8096 portą. http://127.0.0.1:8096

Jellyfin prisijungimo langas
Prisijungimo langas, kai yra sukurti du vartotojai.

Pas mane dabar yra sukurti du vartotojai. Vienas man, kitas nutolusiam klientui.

Kiekvienas vartotojas turi tam tikrus nustatymus. Antrajam klientui esu viską apribojęs, tiesiog gali žiūrėti turinį.

Nemokama alternatyva Plex, Emby - Jellyfin, bei konfigūravimas 1
Taip atrodo pagrindinis langas prisijungus.

Jellyfin skirsto turinį į kelias grupes.

  • Muzika
  • Filmai
  • TV serialai
  • TVheadend turinys
  • Live TV
  • Knygos
  • Nuotraukos

Kelių dalykų net nenaudoju. Live TV funkcionalumas nelabai patiko, galima pajungti tiesiai nuo Tvheadend kanalus, bet didžioji dauguma mano turimų arba nerodo, arba ilgai krauna. Taip pat veikia ir DVR funkcija, bet kadangi nenaudoju Live TV, tai nieko pasakyti ir negaliu. Tvheadend įrašus palikau, kad rodytų sąraše. Juos paleidžia naršyklėje be problemų.

Prenumeruok

Gauk į paštą žinutę apie naujus įrašus

Kaip pridėti turinį?

Nemokama alternatyva Plex, Emby - Jellyfin, bei konfigūravimas 2

Pačiame viršuje, kairiajame šone rodomas trijų juostu mygtukas, paspaudus ant jo atsidaro visi nustatymai. Susirandam Admin>Dashboard.

Tada matome Library. Čia spaudžiam Add Media Library. Nurodom kur laikomas turinys bei koks turinys ten yra. Nežinau ar gerai draugauja Jellyfin su netvarkingu turiniu. Pas mane tiek muzika ir vaizdo medžiaga yra sudėta su paveikslėliais ir aprašymais. Tai problemų dėl informacijos atvaizdavimo neturėjau.

Turinį nuskaito gana greitai kurio pas mane yra virš 2TB, tad tas stebina.

Visą turinį pagrinde žiūriu per televizorių. Naudoju Odroid C2 su Kodi (Coreelec).

Jellyfin turi Kodi addon, kurio pagalba prisijungia prie Jellyfin sistemos ir paima visą turinį nuo vieno pagrindinio serverio. Addon įrašymas paprastas, kaip įrašant bet kurį addon.

Pasileidus addon, pasirodys langas įvesti serverio adresą, jeigu esama tam pačiame tinkle pasigaus adresą automatiškai, reikės tik suvesti prisijungimus.

Jeigu jau anksčiau buvo naudojama Kodi ir buvo pridėtos bibliotekos reiktų jas panaikinti. Tarp Jellyfin nustatymu bus punktas: reset local database, tai panaikins visą turinį kuris buvo anksčiau pridėtas. Kodi persikraus ir po to pridės turinį nuo pagrindinio serverio.

Papildomi nustatymai

Jellyfin turi papildomai, gan daug ir įvairių nustatmymų, bet daug apie juos plėtotis nežadu. Paminėsiu pagrindinius ir ką aš pats naudoju.

Pagrinde mane domino plugin sistema, leidžia pridėti kelis funkcijas. Labai patiko jog filmas ir serialų sėkimui yra veikiantis Trakt.TV plugin. Kuris gali būti priskirtas prie kiekvieno vartotojo atskirai. Taip pat muzikos sekimui yra skirtas Last.fm pluginas.

Muziką dažniausiai klausau iš telefono naudojant FM moduliatorių automobilyje. Pats grotuvas muzikai nėra labai patogus, bet ko man reikia veikia. Asmeninis Spotify pateisina lūkesčius.

Taip pat yra video konvertavimo funkcija. Aš šitos funkcijos nemėginau, manęs jokie srautai neriboja ir visi įrenginiai atkuria originalų turinį. Kiek teko domėtis tai dauguma naudoja mažinant turinio srautą. Ir jeigu jos nereikia, tai būtinai reikia ją išjungti kiekvienam vartotojui atskirai. Blogai veikiant šiai funkcijai labai apkrauna CPU.


Siūlau prenumeruoti, kaip tai padaryti aprašiau čia (el. paštu, telegram ir discord kanalai, facebook, twitter).

Comments are closed.



Gal patiks ir kiti įrašai